Eco Bicycle Ecovolis Lajme Lifestyle PASS Te ndryshme Ti Raporto Une Ricikloj

Ecovolis shënon tre fitore; Qeset plastike, biçikletat dhe ringjallja e Lurës

Written by ecovolis

Kur Ecovolis mori nje iniciative qe shumekush e quante te deshtuar dhe thjesht per show. Te rinjte tane besuan qe Lura mund te ringjallej dhe t’i kthehej lavdia e dikurshme dhe ia arriten. Mijera fidane te rinj te mbjellur, pastrimi i zones dhe se fundmi plani per rregullimin e rruges e tregon qarte qe betejen per te shpetuar Luren e fituam.

 

fitore 3

Kur Ecovolis nisi fushaten “Trasta o Nona” shume kush e quajti si nje zhargon rruge. Por pas shume perpjekjesh dhe sensibilizimi erdhi dhe reagimi i pare nga bashkia e Tiranes. Kreyebashkiaku Veliaj ka urdheruar qe brenda nje viti te reduktohet deri ne zero te gjithe qeset plastike dhe ky eshte nje lajm shume i mire per kryeqytetin. Urojme dhe besojme qe dhe bashki te tjera do ndjekin rastin e Tiranes.

 

Beteja e trete e fituar dhe me e rendesishmja eshte bicikleta. Trefishimi i perdorimit te bicikletave, krijimi i korsive te bicikletave dhe hapja e dhjetra  parkingjeve per bicikleta e tregon qarte qe kemi sensibilizim te njerezve dhe te institucioneve qe kjo eshte e ardhmja e Tiranes dhe e gjithe metropoleve…

 

POR NE NUK NDALEMI KETU!  DO LUFTOJME CDO DITE NE MBROJTJE TE NENES NATYRE…

 

 

 

16 Prilli 2016 në Kalendarin Historik Shqiptar,që Rinia Shqiptare e nis nga Lura!

 

Shqipëria dhe dashuria për qeset plastike!!!

 

http://www.ecovolis.al/?p=3339